Стріт-арт від Гамлета Зіньківського, частина 2

Iv@nPonomarenko - 21 Січня, 2023

Гамлет Зіньковський — художник, відомий своїми стріт-арт-роботами в Харкові й інших містах.

Народився в Харкові в 1986 році, навчався в Харківській державній академії дизайну і мистецтв на факультеті монументального живопису. Був виключений з університету в 2009 році за академічну заборгованість з фізкультури та психології. Зараз живе і працює переважно в Харкові, бере участь у виставках в Україні та за кордоном.

Стріт-арт Зіньківського відрізняється присутністю характерних авторських текстів. У 2009-му і 2011-му році був одним з фіналістів на здобуття PinchukArtCentre Prize. У 2013-му разом з Жанною Кадировою і Миколою Рідним представляв Україну на 53-ій Венеціанській бієнале. Зіньковський презентував два проекти: «Наодинці з собою» і «Книга людей».

«Наодинці з собою» — проект, присвяченого Марка Аврелія і створений в період захоплення його творчістю. Складається з безлічі малюнків, зроблених кульковою ручкою, і розкриває тему відносин людини з самим собою. «Книга людей» — інсталяція з сотень портретів, виконаних в рамках сірникових коробок. Останнім часом Гамлет Зіньковський підписується «Гам Років», що в трактуванні художника означає «шум часу». Він не асоціює своє ім’я з відомим персонажем Вільяма Шекспіра.