Плоскі будинки України

Maryan@ - 13 Листопада, 2017

В українських містах є ще безліч цікавинок, які можуть неабияк здивувати. До таких екстравагантних витворів архітектури належать і «плоскі» будинки. Спитаєте, як це «плоскі» і чи живуть у них люди? Звичайно, навіть такі, здавалося б, не пристосовані для життя будівлі, мають пожильців. А все тому, що «плоскі» будинки видаються такими тільки завдяки особливому нестандартному спорудженню.

Насправді вони — трикутні, але з певного кута видається, що будинок має тільки одну стіну. Ці будівлі — родзинки кожного міста, де вони розташовані. А таких в Україні шість. У двох з них — Львові та Одесі таких незвичайних будинків — кілька.

Одеса

Плоскі будинки України, фото-1

Будинок відьми, Картковий будинок — так цю будівлю у Воронцовському провулку називають у Південній пальмірі.  Незвичайна будівля — одна з найулюбленіших серед туристів. Гіди підводять охочих поглянути на «плоский» будинок справа. Адже саме з цього боку він видається плоским. Завдячують такій дивовижі одесити тим, що у часи зведення будинку на всі чотири стіни грошей банально не вистачило. Так, завдяки оптичному ефекту будинок став родзинкою Одеси. Та він міг бути назавжди втраченим. У 2012 році впритул до будинку почали зводити двоповерхову будівлю. Скандал розрісся настільки, що подальше зведення припинили. Нині будинок — пам’ятка архітектури місцевого значення, яка знаходиться на Воронцовському провулку 4.

У місті є ще кілька подібних будівель. Проте вони не настільки відомі туристам, тому мандрівники навідуються сюди рідше. Ось такий плоский будинок розташований на провулку Віри Інбер, 12.

Плоскі будинки України, фото-2

А на Лідерсівському бульварі, 12 ось така краса тішить око.

Плоскі будинки України, фото-3

Ще один плоский будинок — на вулиці Віри Холодної, 7.

Плоскі будинки України, фото-4

Загалом у місті нарахували 6 таких будинків.

Львів

Найзнаменитіша львівська «стіна» знаходиться на вулиці Пекарській, 34. У місті Лева будинок має статус «найплоскішого». Адже стіни будинку утворюють кут 45 градусів. А зрізана вершина має всього 1,4 метра. Сюди часто приходять туристи, адже Пекарська — одна із найгарніших вулиць міста Лева.

Плоскі будинки України, фото-5

Ще один будинок-стіна знаходиться на вулиці Лисенка, 10. Ця унікальна будівля теж багатьом знайома зі світлин.

Плоскі будинки України, фото-6

Не менш красива «стіна» також є на вулиці Залізняка, 10.

Плоскі будинки України, фото-7

Будинок на Некрасова, 73 унікальний тим, що він єдиний зі своїх «братів» одноповерховий.

Плоскі будинки України, фото-8

Загалом у Львові нарахували 10 «плоских» будинків. Тож не дивуйтесь, коли, прогулюючись цим казковим містом, побачите незвичну будівлю.

Житомир

Будинок-серце – так місцеві називають цей незвичайний будинок. Романтична назва виникла завдяки легенді про те, що будівлю звів 120 років тому місцевий купець на знак свого палкого кохання. Хоча ця історія документального підтвердження не має.

Натомість більш вірогідним є те, що тут розташовувалася міська пожежна команда. Також подейкують, що тут був будинок розпусти. Це теж пов’язано з формою споруди, адже її стіни, з одного боку з’єднуючись під гострим кутом, надають будинку схожості із серцем. Звісно, щоб побачити цей ефект, треба дивитися з висоти пташиного польоту чи зайти до середини двору. Побачити дивовижу можна у Житомирі на площі Перемоги, 10.

Плоскі будинки України, фото-9

Харків

Навіть у такому великому місті, як Харків, теж траплялося, що на будівництво не вистачало коштів. Тож місцеві архітектори також скористалися оригінальним вирішенням цієї проблеми — звели будинок-стіну. Туристи, проходячи Московським проспектом біля будинку номер 193, дивуються, як у плоскому будинку можуть жити люди? На вікнах «стіни» — все як у звичайних будинках — штори приховують від чужого погляду оселі харків’ян, на підвіконнях цвітуть квіти і навіть під сонечком на підвіконні може ніжитися кіт! Тож чи справді цей будинок плоский, — запитують туристи. Ні, просто унікальний, — відповідають харківські екскурсоводи.

Плоскі будинки України, фото-10

Чернівці

Чарівна столиця Буковини теж може похвалитися унікальним творінням архітекторів. Якщо потрапили до цього міста, не змарнуйте нагоди прогулятися старими вуличками. Мандруючи площами Філармонії та Турецькою, оглядаючи собор Святої Параскеви, ви обов’язково натрапите на «плоский» будинок. Ця унікальна будівля заховалася на затишній стрій вуличці під красивою назвою Трояндова.

Плоскі будинки України, фото-11

Чортків

Хто б міг подумати, що до когорти великих міст, де можна побачити «плоскі» будинки, увійде і невеличке Чортків. У місті на Тернопільщині, на берегах ріки Серет, мешкає всього 30 тисяч містян. Тож не слід нехтувати Чортковом, коли складаєте маршрут «плоскими» будинками України. Тим більше, що свою дивовижу на вулиці Залізничній містяни виділили як могли — пофарбували у яскравий зелений колір.

Плоскі будинки України, фото-12

 

Джерело: ua.igotoworld.com