Єврейські адреси Києва

"Интересный Киев" - 11 Листопада, 2016

Під час пішохідної екскурсії Ви познайомитеся із історією єврейської громади в м. Києві. Дізнаєтеся про відомих людей та побачите найцікавіші будівлі, що були збудовані єврейською громадою міста.

У маршруті: синагоги Бродських, пам’ятник Шолом Алейхему, будинок Голди Меїр, Бессарабський ринок, Будинок Бернера, Будинок Бодрова.

Поява єврейської громади у древньому Києві, вочевидь, пов’язана з Хозарським каганатом, вважається, що перші київські євреї переселилися з Хозарії, мусульманського сходу та Візантії та розмовляли давньоруською мовою. У першій половині X століття громада вже існувала, про що свідчить так званий Київський лист, що містіть звернення єврейської громади Києва до закордонних одновірців. З літописних джерел відомо, що на Копирівому кінці існував квартал «Жидове», що дав назву Жидівським воротам міста Ярослава. Ворота знаходилися на місці сучасної Львівської площі, і квартал розташовувався, ймовірно, одразу за брамою. Напевно, тут існувала й синагога. Сюди навіть приходив Феодосій Печерський, щоб вести релігійні диспути з юдеями. Татаро-монгольська навала 1240 року знищила першу єврейську громаду, як і майже всіх киян взагалі.

Маршрут представлено компанією «Интересный Киев».