Ще в 1997 році 09 листопада перетворилося на національне свято — День писемності і мови. Дата була обрана не випадково, адже за церковним календарем в цей день вшановували пам’ять Нестора-літописця, упорядника «Повісті минулих літ».
«Українське радіо» не могло залишитись осторонь. В 2000 році ними була започаткована традиція — писати радіодиктант національної єдності. Що ж це? Перевірка на знання української мови? Спроба об’єднати знавців? Чи популяризація української мови?
«UnexploredCity» поспілкувався із куратором проекту Аліною Акуленко, намагаючись довідатися, що ж, до чого.
«Ми вже 16-ий раз диктуватимемо по радіо диктант. По радіо читають текст, а Ви його пишете та надісилаєте (звичайною поштою або фотографією на електронну скриньку). Писати треба від руки. Усі диктанти перевіряються. Потім оголошуються переможці. Отримуємо приблизно 15-17 тисяч диктантів.
Але це не перевірка грамотності. Це грандіозний флешмоб. Це круто писати диктант і розуміти, що разом із тобою його пишуть люди у різних куточках світу (минулого року з нами писали українці у Китаї, Австралії, Франції, Польщі і т.д). Діти зазвичай ці диктанти розмальовують, часто надсилають фотки, хто і як писав. А ми з цього робимо велике мовне шоу. Але якщо коротко, то радіодиктант — це вир емоцій, які зашкалюють.
Наймолодшій учасниці було 3 рочки. Вона намалювала назву диктанту і прапор України. Писала вся родина: тато, мама, бабуся і старша дитина, то її лист теж надіслали. І спонсори дали їй спецприз.
Як не підтримати таку чудову ініціативу?!
Коли: 09 листопада 11:30.
Як підготуватися: включити Перший канал Українського радіо.
Надсилати диктанти: 01001, м. Київ, вул. Хрещатик, 26. Радіодиктант національної єдності.