Храми стародавнього Володимира

Iryna Biruk - 6 Лютого, 2019

Володимир-Волинський — одне з найдавніших і найгарніших міст України.

Воно вперше згадане у «Літописі минулих літ» під 988 роком — в той час великий Київський князь Володимир Святославович, взявши під свою владу

Червенські міста (Червен, Волинь), на західних рубежах Київської Русі будує місто-фортецю і дає йому своє ім’я. Князь передає це місто своєму дванадцятому, наймолодшому синові Всеволоду.

Володимир здавна був розташований на перетині важливих торговельних шляхів, котрі поєднували Середземномор’я і Скандинавію, Європу з Близьким Сходом, тож на цих землях велася жвава торгівля.

У 992 році князь Володимир засновує у місті православну єпархію, першими очільниками якої були єпископи Стефан і Амфілохій.

Краєзнавці, зокрема М.Теодорович, писали про те, що у минулі століття у Володимирі налічувалося до 20-ти християнських церков.

Особливого піднесення місто зазнало з середини 12 ст. — у 1199 році волинський князь Роман утворив могутню державу — Волинсько-Галицьке князівство і певний час Володимир був його столицею.

Місто Володимир 105 разів згадується у різних давніх письмових джерелах, зокрема, Галицько-Волинському, Іпатіївському, Супрасльському, Ніконовському літописах.

З часів Середньовіччя Володимир був відомий як потужний економічний, культурний центр, у якому активно розвивалася освіта, переписування книг, літописання, архітектура і сакральний живопис.

Тож підемо давніми шляхами, відчуймо дух століть, подих історії, пізнаємо багату історико-архітектурну спадщину одного з найдавніших міст України та Європи.

Фото: Іван Дуда, Роман Гречаник

Автор маршруту: Богдан Янович