Мукачево. Прогулянка центральною вулицею

Marina Chernovol - 4 Грудня, 2016

Мукачево — місто обласного значення, друге за розміром в Закарпатській області. У літописі Аноніма згадується перехід Карпат угорським вождем Арпадом (від угорського «árpa» — «ячмінь») 895-896 рр., після якого місто Мукачево було захоплено. Місто виникло на перехресті торгівельних шляхів.

Офіційною датою заснування вважається 896 рік. Та в 1376 році Єлизавета Польська (яка de juro королевою не була, та шлюб якої із Карлом Робертом, королем Угорщини, сприяв укладанню альянсу між його країною та її) подарувала місту грамоту, відповідно до якої місто отримало дозвіл на печатку із зображенням Святого Мартіна, покровителя міста. В 1445 році місто отримало Магдебурзьке право.

Досі існують розбіжності з приводу правильного написання назвати міста. Написання «Мукачеве» вважається нормативним. Та в березні 2016 року депутати Мукачівської міської ради нарешті вирішили звести всі розбіжності з приводу написання назви міста нанівець — Мукачево. Відповідне клопотання було подане до Закарпатської обласної ради із подальшим поданням до Верховної Ради України.