Вулиця Симона Петлюри

Рівненська обласна бібліотека - 5 Грудня, 2018

Її найстаріша назва — Аптекарська, а ще була Гоголівська, 13-ї Дивізії, СС, Червоноармійська. З прийняттям Україною Незалежності першою в державі ця вулиця увічнила ім’я Головного отамана війська УНР Симона Петлюри. А до того, як на цій вулиці звелися перші будівлі, тут пролягало старе русло річки Усті — про це свідчить пара крутих поворотів ближче до центру міста.

У ХІХ ст. вулиця стала елітною локацією, де проживали заможні городяни в своїх добротних і вражаючих архітектурною довершеністю будинках. Саме тут була відкрита у Рівному перша аптека, здійснили забудову вулиці відомі лікарі та підприємці.

Сьогодні вулиця продовжує підтримувати статус ділового центру міста. Тут розміщуються установи і приватні фірми, а сучасний силует доповнюють монументи — Симону Петлюрі та жертвам Чорнобиля.

Автор маршруту: Рівненська обласна універсальна наукова бібліотека. Замовити екскурсію за телефоном: 0673607427 або у квітні-жовтні щонеділі о 13:00 зустріч туристів біля фонтану бібліотеки (вул. Короленка, 6).

За матеріалами краєзнавчих ресурсів бібліотеки. Ілюстративний матеріал: оцифровані світлини кінця XIX ст. – початку 90-х рр. ХХ ст.; фото пам’ятника Симону Петлюрі та пам’ятного знаку жертвам Чорноболя з відкритих інтернет-джерел (rivne.org, radiotrek.rv.ua, rvnews.rv.ua, symonpetlura.ucoz.ua). Сучасні фото: Олег Костюкевич, Мирослава Ющук.