Вулиця 16 Липня

Рівненська обласна бібліотека - 19 Вересня, 2018

У XIX на початку XX століття вулиця 16 Липня була візитівкою Рівного. Вирізнялась ошатними цегляними будівлями, тінистими шатами дерев, милувала око барвистими рабатками. На цій вулиці  зазвичай поселялися та весело проводили час гості Рівного, які з’їжджалися на торги. Давня назва вулиці – Директорська і її минуле пов’язане із історією Рівненської чоловічої гімназії, яка знаходилася поруч. У 30-х роках минулого століття у гамір вулиці генерала Гамера впліталися дитячі голоси «мазепинців» – учнів української народної школи імені Івана Мазепи. Пам’ятає  вулиця карбовані кроки офіцерів гебітскомісаріату Беєра, резиденція якого розміщувалась на тодішній вулиці Кенігсбергштрассе. У радянський довоєнний час іменувалася Ленінською, у післявоєнний – Комуністичною. Сьогодні, як і понад півстоліття тому, вулиця  увінчана святинею Рівного – Колоною Божої Матері. Збереглися до нашого часу будинки, цікаві своєю історією. 

Автор маршруту: Рівненська обласна універсальна наукова бібліотека. Замовити екскурсію за телефоном: 0673607427 або у квітні-жовтні щонеділі о 13:00 зустріч туристів біля фонтану бібліотеки (вул. Короленка, 6). 

За матеріалами краєзнавчих ресурсів бібліотеки. Ілюстративний матеріал: оцифровані поштові листівки, світлини кінця XIX ст. – початку 90-х рр. ХХ ст., що знаходяться у вільному доступі; фото з інтернет-джерел (http://www.rivne.org, http://2pos.in.ua). Фото: Олег Костюкевич.