У назвах вулиці історія Рівного – Драгоманова

Рівненська обласна бібліотека - 22 Серпня, 2018

Одна з найстаріших вулиць Рівного, що пронизує центральне надозер’я міста, надаючи доступ до усіх природних визначних місць, осередків повсякденного життя містян. Вулиця Драгоманова бере початок від вулиці Чорновола і губиться десь у районі гідропарку. Частина її пролягає на місті колишнього палацово-паркового ансамблю колишніх володарів міста князів Любомирських та висадженого їм на втіху тополевого саду. Уздовж вулиці затишно примостилися невеличкі старі приватні будинки, чия архітектура дає чітке уявлення про міський стиль, який панував у Рівному сто років тому. А добротності декотрих з тих будинків можна позаздрити і тепер. За свою історію вулиця була Гімназійною, Директорською, Сенаторською, Пироговською, Бандурського. Під час окупації – Шлосштрассе (Замкова), а у післявоєнний період носила ім’я Калініна. Сучасну назву отримала в 1991 році на честь українського громадського діяча, науковця, публіциста Михайла Драгоманова. Саме тут він зупинявся, гостюючи у Рівному в 70-х роках ХІХ століття. Тут збереглися будинки колишньої чоловічої гімназії, Повітової каси хворих, Оранжереї князів Любомирських та військовий бункер Еріха Коха.

Автор маршруту: Рівненська обласна універсальна наукова бібліотека. Замовити екскурсію за тел.: +380 673607427 або у квітні-жовтні щонеділі о 13 год. зустріч туристів біля фонтану бібліотеки (вул. Короленка, 6). 

За матеріалами краєзнавчих ресурсів бібліотеки. Ілюстративний матеріал: оцифровані поштові листівки, світлини кінця XIX ст. – початку 90-х рр. ХХ ст., що знаходяться у вільному доступі; фото з регіональних інтернет-джерел (http://museum.rv.gov.ua, http://radiotrek.rv.ua; http://old.vse.rv.ua, https://rva.court.gov.ua); фото – Олег Костюкевич.