Православні святині Рівного

Автор маршруту: Рівненська обласна бібліотека - 23 серпня 2018 року

Рівне – входить до числа українських міст з найбільшою кількістю християн. Ошатні та просторі храми розбудовують не тільки у самому центрі, а й на околицях міста. Православні духовні святині Рівного мають власну унікальну історію, сакральні реліквії та знакових особистостей, чия діяльність мала вплив на соціальне та релігійне життя громади. Мешканці Рівного приходили на богослужіння до Свято-Успенської (Омелянівської) церкви по вулиці Шевченка; Свято-Преображенської церкви в приміщенні Реального училища (нині Краєзнавчий музей по вул. Драгоманова), церкви святого Стефана (на території найстарішого кладовища «Грабник»).

Автор маршруту: Рівненська обласна універсальна наукова бібліотека. Замовити екскурсію за тел.: +380 673607427 або у квітні-жовтні щонеділі о 13 год. зустріч туристів біля фонтану бібліотеки (вул. Короленка, 6). 

 За матеріалами краєзнавчих ресурсів бібліотеки. Ілюстративний матеріал: оцифровані поштові листівки, світлини кінця XIX ст. - початку 2000-х рр., що знаходяться у вільному доступі; фото з регіональних інтернет-джерел (http://rivne-cerkva.rv.ua; https://rvnews.rv.ua, http://old.vse.rv.ua, http://ogo.ua, http://radiotrek.rv.ua); сучасні фото - Олег Костюкевич.

 

 

 

Поділитися:

Обирайте будь-який зручний для вас формат відображення маршруту
на смартфоні або просто роздрукуйте його на принтері: