Шкільна – одна з найдавніших вулиць міста. Виникла вона ще у часи середньовіччя. Вулиця згадується в акті обстеження міста 1629 року. Заселялася вулиця євреями і була головним осередком єврейського релігійного життя міста. На Шкільній знаходилась більшість синагог і єврейських молитовних будинків міста, різні єврейські громадські організації та товариства. При синагогах діяли школи, тому вулиця і отримала назву Шкільна. Тут ніколи не було значних промислових об’єктів. Щоправда, була лазня, яку утримувала на свої кошти єврейська громада. А навпроти головної синагоги діяла макаронна фабрика. У середині 30-х років на Шкільній звели будинок громадського (міського) суду, який зберігся донині. Тут розглядали дрібні цивільні та кримінальні справи. За всю довгу історію вона лише один раз змінювала свою назву: в часи німецької окупації носила ім’я Бориса Грінченка. На жаль вулиця поступово зникає з історичної карти міста. У роки Другої світової війни вулиця Шкільна зазнала бомбардувань і руйнації. Тому до наших днів на вулиці збереглися усього кілька старих будівель.
Вулиця Шкільна проходить паралельно центральній вулиці міста – Соборній. Починається від будинку № 1, у якому розміщується Рівненській міській суд та закінчується біля колишнього костелу, а нині Залу камерної та органної музики Рівненської обласної філармонії.
Автор маршруту: Рівненська обласна універсальна наукова бібліотека. Замовити екскурсію за тел.: +380 673607427 або у квітні-жовтні щонеділі о 13 год. зустріч туристів біля фонтану бібліотеки (вул. Короленка, 6).
За матеріалами краєзнавчих ресурсів бібліотеки. Ілюстративний матеріал: оцифровані поштові листівки, світлини кінця XIX ст. – початку 90-х рр. ХХ ст., що знаходяться у вільному доступі; фото з інтернет-джерел (http://radiotrek.rv.ua; http://old.vse.rv.ua, http://kapucyny.kiev.ua, http://nashe-rivne.blogspot.com); сучасні фото – Олег Костюкевич.