Володимир-Волинський — одне з найдавніших і найгарніших міст України.
Воно вперше згадане у «Літописі минулих літ» під 988 роком — в той час великий Київський князь Володимир Святославович, взявши під свою владу
Червенські міста (Червен, Волинь), на західних рубежах Київської Русі будує місто-фортецю і дає йому своє ім’я. Князь передає це місто своєму дванадцятому, наймолодшому синові Всеволоду.
Володимир здавна був розташований на перетині важливих торговельних шляхів, котрі поєднували Середземномор’я і Скандинавію, Європу з Близьким Сходом, тож на цих землях велася жвава торгівля.
У 992 році князь Володимир засновує у місті православну єпархію, першими очільниками якої були єпископи Стефан і Амфілохій.
Краєзнавці, зокрема М.Теодорович, писали про те, що у минулі століття у Володимирі налічувалося до 20-ти християнських церков.
Особливого піднесення місто зазнало з середини 12 ст. — у 1199 році волинський князь Роман утворив могутню державу — Волинсько-Галицьке князівство і певний час Володимир був його столицею.
Місто Володимир 105 разів згадується у різних давніх письмових джерелах, зокрема, Галицько-Волинському, Іпатіївському, Супрасльському, Ніконовському літописах.
З часів Середньовіччя Володимир був відомий як потужний економічний, культурний центр, у якому активно розвивалася освіта, переписування книг, літописання, архітектура і сакральний живопис.
Тож підемо давніми шляхами, відчуймо дух століть, подих історії, пізнаємо багату історико-архітектурну спадщину одного з найдавніших міст України та Європи.
Фото: Іван Дуда, Роман Гречаник
Автор маршруту: Богдан Янович