Дорогою до Личаківського цвинтаря

Lviv TIC - 15 Листопада, 2018

Львів вважається одним із найстаріших та найзагадковіших міст в Україні. В ньому є особливі містичні місця, про які складають легенди. Одним із таких місць вважається Личаківський цвинтар, що є і одним із найдавніших у Європі. Цей цвинтар зібрав не тільки високохудожні некропольські скульптури, а й багато містичних оповідей.

З центральної частини міста, за доброї погоди, найкраще дістатись до кладовища-музею пішки, йдучи вулицею Пекарською, яка увібрала в себе глибоку і цікаву історію, сторінки якої ми сьогодні разом з Вами погортаємо. Отож розпочнемо.

Bул. Пекарська була відома під цією назвою ще з кінця XVII ст. Вона утворилась на місці дороги, яка була прокладена паралельно до лінії міських бастіонних фортифікацій, що споруджувались у 1670–1690-х за ініціативи коронного гетьмана Речі Посполитої Станіслава Яблоновського (Stanisław Jabłonowski).

B cep. XVIII cт. вул. Пекарська була частково забудована невеликими будиночками з садибами. В кінці вулиці біля теперішнього Личаківського кладовища колись протікав потічок. У 1890-х вона була вже майже суцільно забудована багатоповерховими будинками. Натомість, далі вулиця забудовувалась, в основному, корпусами навчальних закладів та медичних установ, які вже не створили суцільної лінії забудови.

Довжина нинішньої вулиці Пекарської становить близько 1,5 км. У верхній частині з півдня до вулиці прилягають зелені масиви на території Академії ветеринарної медицини, Медичного університету та інфекційної лікарні, які ми побачимо згодом.