Вулиця Чернишевська: хранителька історії Харкова

Автор маршруту: Максим - 23 грудня 2016 року

Наша чергова прогулянка присвячується одній з найвідоміших і знакових вулиць Харкова — Чернишевській. А ще у харків'ян ця вулиця асоціюється з багаторічною плутаниною з приводу її назви. Під час прогулянки можете провести невеличкий експеримент, поставив перехожим одне й те саме питання: «як називається ця вулиця?». Будьте впевнені — з п'яти чоловік знайдеться як мінімум один, який відповість: «це вулиця Чернишевського».

Вся справа в тому, що у багатьох ця вулиця асоціюється з відомим російським письменником Миколою Чернишевським. Але насправді назвали її на честь куди менш відомої за межами Харкова людини Степана Чернишова, губернського архітектора Слобідської України, у якого на цій вулиці було домоволодіння.

Історія вулиці Чернишевської сягає початку XIX століття, але активна забудова почалася лише на початку минулого століття. По праву ця вулиця може вважатися однією з хранительок історії Харкова, адже тут поєднання архітектурних стилів тісно переплітається з іменами відомих городян того часу. У декількох хвилинах пішки від 200-річної садиби знаходиться будівля театру Пушкіна, заново збудована зовсім нещодавно, що поєднує в образі легкість ліній і архітектурну грунтовність. Тут же в одному ряду стоять будинки видатних архітекторів Олексія Бекетова, Володимира Покровського і Петра Ярославського, які дивують незвичайними рішеннями зодчих. Неквапливо прогулюючись, можна зустріти справжній «замок» і містичну будівлю з химерами.

Поділитися:

Обирайте будь-який зручний для вас формат відображення маршруту
на смартфоні або просто роздрукуйте його на принтері: