Вулиця Маршала Бажанова

М@ксим - 23 Грудня, 2016

Маршрут нашої наступної прогулянки проходитиме досить крутим узвозом, тому, аби не йти вгору, краще обрати за стартову точку район станції метро «Архітектора Бекетова». Тут у вулицю Пушкінську впирається невелика, але дуже насичена цікавинками вуличка Маршала Бажанова. Виникла вона більше 200 років тому, коли в Харкові якраз починала утворюватися Пушкінська. Таким чином вулиця імені великого поета з’єдналася з іншою великою вулицею — Шевченка. Перша назва вулиці Маршала Бажанова — Чорноглазівська, а оселялися тут, в основному, німці, лікарі та військові.

Нинішню назву вулиця отримала якраз завдяки тому, що на ній проживав радянський воєначальник, маршал артилерії Юрій Бажанов, про що свідчить анотаційна табличка на будинку №1.

Багатьох харків’ян ця частина міста приваблює своєю загадковістю: хто знає, які таємниці зберігають старовинні будинку №6 і 8, один з яких вже давно покинутий і знаходиться під загрозою знесення. Притягує до себе шукачів пригод і місць для стильних фотосесій будівля-привід під номером 11, в якій раніше розміщувалося відділення протитуберкульозного диспансеру. А в непримітному будиночку гостювали знамениті творці безсмертних творів «Золоте теля» і «12 стільців» — Ільф та Петров.