Погляди вгору: найкрасивіші, довгі і значущі балкони Одеси!

Yury - 21 Грудня, 2016

Балкони тут правлять бал!

З цих балконів видно Петербург, Люксембург та навіть Гельсінкі.

А з цих — з видом на схід — Туреччину, Єгипет, Лівію …

Пітерський поет Микола Гумільов, таки одружившись з одеситкою Ахматовою, пише: «Безсумнівно, в Одесі багато бездоганно порядних, навіть в північному сенсі слова, людей. Але не вони задають загальний тон. На трупі Сходу, що розкладається, завелися маленькі, верткі черв’ячки, за якими майбутнє. Їх імена — Порт-Саїд, Смірна, Одеса». З цих одеських балконів видно минуле й майбутнє. Стоячи на балконі одеського готелю «Лондонський», фінський генерал Маннергейм задумливо дивиться на море, «переварюючи» сказане йому годиною раніше передбачення. На зло гордовитому Гумільову, одеська ворожка виявилася порядною — не обдурила.

Гуляючи вздовж «Лондонської» та інших одеських будинків з найкрасивішими й незвичайними балконами, ми будемо розбиратися, де правда, де вигадка, й чому останнє людям подобається навіть більше. Феномен Бендера, він універсальний. І якщо розібратися, Остап Бендер не зовсім одесит. Бендер — людина світу. І моря. Якщо вірити пітерським журналістам, прототип головного героя творів Іллі Ільфа та Євгена Петрова народився у травні 1898 року на борту пароплава «Кола», що слідував з … Стокгольма до Петербурга.

Звали його Остап Бендера, й був він сином української красуні Єлизавети Бендера та підданого Османської імперії Фаррух Оваджу. А «В паспорті місцем його народження було вказано Гельсингфорс» (сучасне фінське місто Гельсінкі). Ще один міф, який так подобається приїжджім, або?