Експедиція за синім птахом

Yury - 16 Грудня, 2016

У Празі та Вроцлаві шукають гномів, розкиданих по всьому місту. Гноми приносять щастя. У Львові і в Пітері нікуди подітися від львов. Леви — захищають.

А Одеса — місто віщих птахів. Вони всюди — півні (півень — символ 2017го, не забули?), жар-птиці, сови, папуги, лебеді, павичі та голуби. Це не враховуючи «реальних» голубів та чайок на вулицях і пляжах. І вони — віщають.

Ми з Вами вирушаємо за удачею на відому одеську Молдаванку, батьківщину Андрія Сови і багатьох-багатьох інших чисто одеських «птахів високого польоту». На відміну від живих птахів, пташині скульптури, флюгери та маскарони, не літають і не співають. Проте можуть багато чого розповісти. Хто має вуха — почує. Так, бути птицеловом у міських джунглях — заняття не з простих, проте дуже захоплююче: спробуй упіймай сорок сороків «архітектурних» птахів, розкиданих по всій Одесі!

Тому є сенс спочатку протестувати свої (фото)мисливські таланти на Приморському бульварі, що плавно перетікає в Пушкінську, де сотні ворон, галок і граків, висловлюючись по-ільф-і-петровськи, абоніювали платани. На це потрібно півгодинки (плюс-мінус). Плюс на «поговорити» по душах з віщими. Ще буде великим плюсом пошукати пернато-крилатих у музеях, що стрінуться по дорозі: Археологічному навпроти Морського музею, що згорів, в Літературному, Пушкінському, у Музеї Західного та Східного мистецтва (тс-с, даю підказку: шукайте голубку — на фасаді… ) і в Музеї міліції…

А вже потім, озброївшись корисними знаннями в останньому, бажаючі можуть відправитися за «віщими птахами» по більш глухих райончиках, більш екстремальних, де ще на слуху гоп-стоп-пісенька «Курча смажена, варена, курча теж хоче жити…» (Є мисливці за удачею, птахом кольору ультрамарин»? Звертайтеся до автора маршруту за свіжим чисто одеським детективом «ПетуШОК-2017»). Ну, що?! Вирушаймо за синім птахом!