Шаргород — від шаленого штетлу до сучасного мистецтва

Автор маршруту: Григорій - 25 червня 2017 року

Історія міста почалася у 1383 році, коли литовський князь Вітовт видав грамоту Василю Карачевському на заснування на річці Мурашка поселення Князівська Лука. Упродовж двох наступних століть поселення згадувалося під назвою Карачева Пустинь і нічим особливим серед інших містечок Поділля не вирізнялося. Лише у 1579 році в місто вдихнули нове життя: польський король Стефан Баторій своїм універсалом наказав великому канцлерові Яну Замойському збудувати на мисі у міжріччі Мурафи і Мурашки фортецю.

Замойський був дуже освіченою людиною для свого часу. Він вчився в Парижі, Стразбурзі, Падуї і мав великий вплив на польських королів. Для будівництва своїх резиденцій він запрошував кращих італійських зодчих. Будівництво бастіонного замку, що почалося 28 травня 1585 року, велося під керівництвом італійського військового архітектора Бернардо Морандо, який збудував головну резиденцію Замойських — Замосць.

Замок і місто назвали Шаргородом — на честь Флоріана Шарого (Сірого) — засновника та покровителя роду Замойських. Під час прогулянки Ви побачите синагогу, штетл, пам'ятник невідкритому пам'ятнику, замок Замойського, Свято-Миколаївський православний чоловічий монастир, санктуарій Страстей Господніх (католицький храм св. Флоріана та Хресна Дорога) та Центр сучасного мистецтва «Шаргород Рафінад»

Фото: Євген Шнайдер і Ярослав Ярошевський

Поділитися:

Обирайте будь-який зручний для вас формат відображення маршруту
на смартфоні або просто роздрукуйте його на принтері: