Десятинна церква вважається першою кам’яною церквою Київської Русі. Була зруйнована 6 грудня 1240 року ордами хана Батия як останній оплот Київської Русі. Відбудована у 1828-1842 роках в імперському, візантійсько-московському стилі, що не мав нічого спільного з первісною будовою. 1928 року Десятинну церкву було знищено радянською владою. У 2016 році під час реставрації сходів до фундамента Десятинної церкви та Національного музею історії України було виявлено фундамент одного з палаців князя Володимира.
За часів князівства Ярослава та Володимира саме на цьому місці знаходився Київський дитинець та великокняжий двір. Коли стоїш біля фундаменту Десятинної, то можна уявити, що навколо - княжий палац та тереми знаті, досить велика площа Бабин торжок (торгівельний та парадний майдан), а нижче, біля підніжжя Старокиївської гори, на місці сучасної Воздвиженки, в урочищі Гончари і Кожум’яки, живуть ремісники та прислуга…
Щоб дістатися наступної пам’ятки, спустимося на Поділ найбільш відомою пішохідною вулицею країни — Андріївським узвозом, який нарешті став дійсно пішохідним, а потім пройдемося трошки ліворуч вулицею Костянтинівською. Йти доведеться близько 1 кілометра.