Місцями революції гідності

Максим - 18 Березня, 2017

Революція гідності або Євромайдан — це події з 21 листопада 2013 року по 22 лютого 2014 року, спровоковані відмовою політичного керівництва країни від курсу на Європейську інтеграцію і її переорієнтація на зближення з Російською Федерацією.

21 листопада 2013 року — перші протестуючі вийшли на головну площу країни (майдан Незалежності) з «чаєм та кавою», як закликали організатори акції в соц мережах.

22 лютого 2014 року — чинний президент країни Віктор Федорович Янукович з ганьбою втік з України в Російську Федерацію.

Ми пройдемо основними ключовими місцями, де розгорталися події, побачимо і жовто-блакитні місця карти (де стояли протестуючі з жовтно-блакитними державними прапорами), чорні місця (де знаходилася міліція і спецпідрозділи силовиків в чорній формі) і сірі місця (де в сіреньких в’язаних шапочках, спортивних штанях знаходилися «тітушки», які допомагали силовикам виконувати брудну роботу).

Ми не будемо дотримуватися хронології подій — це не наше завдання. Наше завдання — показати місця і хоч би частково, на скільки це можливо, передати настрої та переживання людей, які там були і боролися за своє майбутнє.

Починаємо наш маршрут від станції метро «Театральна», йдемо до вулиці Хрещатик і зупиняємося біля виходу підземного переходу перед центральним входом до торгового центру «ЦУМ».