Наша екскурсія завершується на Успенської площі Дніпра, колишній площі Дем'яна Бідного. Сьогодні тут йде реконструкція найстарішого собору Катеринослава-Успенського. За радянських часів собор було зруйновано, в його зовнішніх стінах були пробиті вікна, всередині були настелені поверхи, і в колишньому соборі була відкрита десята міська лікарня.
Цікаво, що кабінет головлікаря лікарні розташовувався у вівтарі колишньої церкви. Однак до революції Успенська церква була однією з найважливіших у місті, та головний годинник Катеринослава, що служив населенню більшої частини міста, розташовувався саме тут. П'ятиглавий кам'яний Успенський собор був побудований в 1839–1850-х роках. Годинник розташовувалися на 50-метровій дзвіниці, він з'явилися там у 1860 році.
Дзвіниця була вищою за усі міські будівлі, тому годинник було видно з усіх куточків не такого великого на той момент міста, що мав одноповерхову забудову. Попри те, що годинник був виготовлений тією ж фірмою, що й кремлівські куранти в Москві, під час руйнування Успенського собору у 1936 році годинник було вирішено не зберігати, а також пустити на злам. Однак лише за два дні до підриву Успенської дзвіниці на неї піднялася бригада механіків, відряджених з заводу ім. Петровського — флагмана пролетарської революції в Катеринославі. Бригаду очолював фахівець, що приїхав з Москви. Він обстежив механізм і вказував, які деталі необхідно зняти з особливою ретельністю й акуратністю.
Зняті деталі поїхали з фахівцем до Москви, пізніше вони були використані при ремонті кремлівських курантів, решта частин була скинута з башти вниз, завантажена на кілька возів й відправлена на завод Петровського на переплавляння.