Все у наших головах, або зимовий підйом на Петрос

Автор статті: Maryana - 18 cічня 2018 року

Про зимовий похід на г. Петрос, що на Чорногірському хребті українських Карпат ми з друзями говорили вже давно. І ось нарешті розмови перейшли у більш продуктивне русло, зірки співпали і всім підходила певна дата.

Все у наших головах, або зимовий підйом на Петрос, фото-1

У процесі підготовки до сходження та обмірковуючи що і як, ми зіштовхнулися з тим, що з усіх сторін нагніталося, ще й славнозвісні зведення МНС були невтішні:

"— я чув, що там лавинонебезпечно;

— а я читав, що жінка зірвалась у 300 метрову прірву;

— та по тому схилу і влітку тяжко йти.

Словом, у вас великі неприємності".

Все у наших головах, або зимовий підйом на Петрос, фото-2

Зимовий підйом «в лоб» на цю гору має категорію складності 2А і вважається нелегкою прогулянкою навіть для бувалих туристів. Втім, рішення було прийнято остаточно ─ йти! І ось весь цей час, аж до виходу з квартири накручуєш сам себе питаннями, чи воно нам потрібно, може ну його, а, може, почекати кращих погодних умов…

Все у наших головах, або зимовий підйом на Петрос, фото-3

А згодом потрапляєш до базового табору, а там-сила силенна таких самих однодумців, які, не вагаючись ні хвилини, відповідали, що йдуть завтра о 3 ночі на штурм Петроса — так рано для того, щоб зустріти там світанок та насолодитися нереальними природними фарбами.

Все у наших головах, або зимовий підйом на Петрос, фото-4

Саме в такі моменти посилаєш до чортів свою внутрішню «істєрічку», звільняєшся від нав’язливих думок і розумієш, що нічого складного і страшного в цьому поході не станеться і не мало статися — все це в голові.

Все у наших головах, або зимовий підйом на Петрос, фото-5

В команді, яка складалась з 4 хлопців, панувала психологічна та фізична непохитність. Тож, налаштувавшись, пройшли майже 30 км протягом дня та взяли вершину без зайвих напрягів за 50 хвилин. Крихкий фірн легко протоптувався навіть ногами, льодоруби використовувати не довелося. Побачене перевершило всі очікування, а погода подарувала незабутньої краси краєвиди. Влітку такого не побачиш точно!

Все у наших головах, або зимовий підйом на Петрос, фото-6

З вершини відкриваються галереї таких хребтів, як: Чорногірського з його двотисячниками, Свидовецького, Мармароського, та навіть видніються території румунських Карпат.

Нагороджені цим усім, маємо в скарбничці вищезгадану пригоду з категорією важкості 2А, зовсім не для новачків!

Все у наших головах, або зимовий підйом на Петрос, фото-7

Трохи деталізації: щоб пройти цим маршрутом, потрібно добратися до смт. Ясіня, Рахівського району, Закарпатської області, звідти добратися до с. Лазещина (якщо ви приїдете на авто, то це кінцева його зупинка). Відстань від Лазещини до туристичних притулків Козьмещика 10 км. При виході із села мнс-не КПП, де потрібно зареєструватися та сплатити туристичний збір розміром в 30 грн. У Козменщику є декілька туристичних притулків, які належать різним власникам, розмір оплати житла на ніч коштує в середньому 150 грн. Є там такі блага цивілізації навіть як баня, після прохолодного сходження це чудове місце для відновлення сил.

Все у наших головах, або зимовий підйом на Петрос, фото-8

Нам же з житлом не дуже поталанило, виявилось, що про запис нашої групи забули і місце зайнялось іншими «прихожанами», однак, ми не розгубились і заночували прямо на підлозі у колибі, де можна було й поїсти гарячих страв. Така ночівля коштувала всього 70 грн.

Все у наших головах, або зимовий підйом на Петрос, фото-9

О 5 ранку ми прокинулися, випили гарячого чаю і вирушили у напрямку до кінцевої мети. Від Козмещика до вершини Петроса також 10 км шляху, який майже весь час веде вгору. Весь час до вершини зайняв 3 години, на звороті — 2. Отже, вже після обіду того ж дня ми вже були в Лазещині, забрали своє авто і щасливо поїхали додому.

Все у наших головах, або зимовий підйом на Петрос, фото-10

Текст, фото: Федір Смірнов

Читайте також: