У Києві з’явився відкритий простір для людей похилого віку

Автор статті: Marina - 30 серпня 2017 року

У Києві з’явився відкритий простір для людей похилого віку, фото-1

У столиці нещодавно з`явився простір для людей похилого віку Кіно-Сад «Життєлюб». Просто неба, неподалік від метро Гідропарк ​в гущі дерев відкрили хаб для активного і культурного дозвілля пенсіонерів.

У Києві з’явився відкритий простір для людей похилого віку, фото-2

На дивані сидить одна з перших його відвідувачок – дама з високою зачіскою в яскраво-жовтій шифоновій блузі. Коли дізнається, що ми будемо знімати, чепуриться і просить хвилинку почекати. «Зараз, я ще губи нафарбую», – пояснює вона і починає порпатися в сумочці. Це Маргарита Олександрівна Кочулова. Їй без двох років 90 (так каже вона сама). У клубі «Життєлюб» жінка з першого дня, тобто з 1986 року. Маргарита Олександрівна показує посвідчення радянського зразка. «Це моє перше. Дивіться, вином залите, – вона розкриває невелику книжечку, в якій вже не розібрати написаного. – Клуб ветеранів війни і праці «Життєлюб», все правильно». Саме так колись називалося це місце.

Маргарита Кочулова народилась у Києві, зростала в урядовому кварталі – на вулиці Інститутській. На паралелі з нею вчилися Рада Хрущова і Олена Ватутіна – доньки тих самих. Бабуся без тіні збентеження називає себе «осколком історії», в деталях пам’ятає 1941 рік, цитує Шопенгауера і розмірковує про гомосексуалізм в епоху Платона.

У Києві з’явився відкритий простір для людей похилого віку, фото-3

Свого часу Маргарита Олександрівна працювала заступником голови клубу «Життєлюб». «Раніше тут був амфітеатр з дерев’яними лавками, на яких облупилася фарба. А тепер все чудово, як у казці. От тільки є відчуття, що ця казка може скінчитися. А все тому, що наша дійсність не сприяє тому, щоб вірити в чарівні казки», – фаталістично промовляє пенсіонерка.

У Києві з’явився відкритий простір для людей похилого віку, фото-4

Дати нове життя цьому місцю вирішив бізнесмен, блогер і письменник Гарік Корогодський: він вважає, що про старих потрібно дбати не менше, ніж про дітей. Кілька років тому Гарік заснував благодійну організацію «Життєлюб», яка всіляко підтримує пенсіонерів – і духовно, і матеріально, а також займається легендарним танцювальним майданчиком в Гідропарку, який щотижня відвідує 700-800 пенсіонерів.

Кіно-Сад Корогодський називає «відкритим будинком пристарілих» і говорить, що це місце, де тусуються люди одного віку. Перед його будівництвом Гарік відвідав немало подібних установ за кордоном. Більше того, в одному з таких будинків в Ізраїлі останні роки життя мешкав батько Корогодського, який сам виявив бажання там оселитися. «Тато був у тверезому розумі та ясній пам’яті. Він сам попросив його туди віддати, якщо у нас буде фінансова можливість, оскільки місяць перебування в такому місці коштує 4000 доларів», – розповідає Гарік.

У Києві з’явився відкритий простір для людей похилого віку, фото-5

За словами співзасновниці і керівниці фонду «Життєлюб» Тіни Михайловської, у процесі будівництва Кіно-Саду вони багато радилися з людьми похилого віку і прислухалися до всіх їхніх побажань і вимог. Крім того, життєлюби й самі брали участь у перетворенні клубу, тому протягом усього будівництва постійно перебували на локації.

Тепер на території Кіно-Саду «Життєлюб» є велика сцена для концертів і театральних вистав, екран для кінопоказів, танцпол, майданчик, де можна зайнятися спортом чи йогою, зона для гри в шахи або шашки зі спеціально обладнаними столами, а також простір для майстер-класів та освітніх програм. Манекени у джинсах замість звичайних вазонів для рослин, автентичні автомати з газованою водою, кузов справжнього автобуса «ЛАЗ» в якості барної стійки і кольорові мозаїки з портретами життєлюбів під сценою – це далеко не всі місцеві цікавинки. Вони, як і весь дизайн хаба – справа рук дизайнерки Лесі Патоки та її творчої майстерні Patoka Studio.

У Києві з’явився відкритий простір для людей похилого віку, фото-6

Проект коштував понад 9 млн гривень, а на утримання такої локації потрібно витрачати близько 20 тисяч доларів на місяць. Гарік Корогодський каже, що приблизно три мільйони вдалося зібрати благодійній організації «Життєлюб» завдяки друзям і волонтерам, та й узагалі, в клубу багато меценатів. Крім того, на забезпечення Кіно-Саду Корогодський віддає всі збори від продажу своєї книги «Как потратить миллион, которого нет, и другие истории еврейского мальчика». За словами організаторів, держава не вклала у проект ані копійки. «Принаймні, нам ніхто не заважає. Це вже дуже щедро з боку влади. Київська міська адміністрація дозволила оформити всю документацію і привести місце до ладу, залишивши при цьому клуб на балансі у держави», – сказав Гарік Корогодський.

Кіно-Сад «Життєлюб» працюватиме в теплу пору року – з квітня по жовтень. Поки тільки по вихідних, а за рік – увесь тиждень, крім понеділка. Зараз організатори складають афішу на найближчий час. Заходи відбуватимуться з 17:30 п’ятниці до пізнього вечора неділі. Вхід на всі події безкоштовний. Однак зайти до клубу зможе не кожен: молоді, наприклад, вхід заборонений – сюди пускають лише за пенсійним посвідченням.

У Києві з’явився відкритий простір для людей похилого віку, фото-7

Можливо, хтось стурбований, а чи дізнаються старенькі про хаб і про те, що тут відбувається – адже в них немає смартфонів і комп’ютерів. Але пенсіонерки Людмила і Лариса, які прийшли на відкриття Кіно-Саду, руйнують стереотип про те, що люди старшого покоління далекі від нових технологій: вони дізналися про Кіно-Сад якраз з інтернету, яким активно користуються. А ще жінки навчаються в університеті третього покоління, займаються бальними танцями і відвідують уроки англійської. «Тут красиво, стильно, а інтер’єр піднімає настрій. Нам подобається! Думаємо, й інші пенсіонери оцінять», – діляться враженнями жінки.

У Києві з’явився відкритий простір для людей похилого віку, фото-8

Коли заходиш в Кіно-Сад, старіти – не страшно. Тут можна бути певним, що після 60-ти життя не закінчується: цей час дається людині для того, щоб полюбити світ і себе в ньому (якщо раптом хто не встиг зробити це в молодості).

 

Всі фото: Cultprostir.ua

Джерело: Cultprostir.ua

Читайте також: