У Києві відбудеться Фестиваль живої історії

Автор статті: Maryana - 27 листопада 2017 року

У Києві відбудеться Фестиваль живої історії, фото-1

У Києві 1-2 грудня відбудеться Фестиваль живої історії, який збере досвід учасницьких практик публічної історії — роботи зі складними темами минулого й спадщиною, що потребує суспільного діалогу та рефлексії.

Фестиваль стане майданчиком для обміну досвідом: як суспільство може осмислювати та опрацьовувати свою «живу історію», — таку, що не має однозначного трактування і до якої прикута суспільна увага.

Це революційні події часів незалежності України, військовий конфлікт на Сході України, окупація Криму, хвиля вимушеного переселення, стихійна та організована «декомунізація». Цей досвід «живий» і досі формується — ми не завжди вміємо розповідати ці історії собі, в першу чергу. Разом із тим, ми є свідками того, що навіть травматичні події ХХ століття недостатньо осмислені нашим суспільством. Ми ще не навчилися брати відповідальність за минуле та відпускати його.

У Києві відбудеться Фестиваль живої історії, фото-2

Фестиваль організовує програма неформальної освіти «Студії живої історії». В її межах студенти, журналістки, урбаністи, аспіранти, дослідники, дизайнерки, соціологи, громадські активістки втілюють авторські проекти в галузі публічної історії.

Їхні ініціативи стосуються локальної історії міст і сіл, родинної історії, поліетнічного минулого України, радянської спадщини, історії та сучасності радикальних рухів, а також освітніх інструментів роботи з історією.

Об’єднує їх те, що кожен проект має на меті створювати простір для суспільного діалогу й обговорення складних моментів історії.

Фестиваль завершить 2017 рік програми «Студії живої історії». На Фестивалі ви зможете побачити різні методики роботи з історією на прикладі понад 50 проектів, які втілювали учасники й учасниці програми протягом трьох років її діяльності. Також свій досвід роботи з контраверсійною історичною спадщиною представлять друзі й партнери програми.

У Києві відбудеться Фестиваль живої історії, фото-3

У програмі Фестивалю живої історії:

— дискусії на теми суперечливої історичної спадщини, зокрема, радянської, досвідів вимушеного переселення та війни, жіночого досвіду конфліктів, сучасних методів комеморації;

— виставка ініціатив учасників програми «Студії живої історії»;

— майстер-класи;

— кінопокази;

— театральні вистави;

— перформанси сучасних українських художників;

— презентація збірника, як працювати з історією через освітні проекти, де буде представлений напрацьований студентами «Студій живої історії» досвід.

Фестиваль живої історії відбудеться у креативній спільноті IZONE (Київ, вул. Набережно-Лугова, 8). Вхід на всі події вільний.

Організатор: «Студії живої історії». Програму «Студії живої історії» реалізує ГО «Інша Освіта» в партнерстві зі Спілкою MitOst e.V. та за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини та Фонду Роберта Боша в рамках проекту «Діалог заради змін». Подія відбувається за сприяння фонду IZOLYATSIA. Platform for Cultural Initiatives.

 

Всі фото зі сторінки Фестивалю у Фейсбуці

Читайте також: