"Витинанки" Тетяни Кияниці

Автор статті: Marina - 19 грудня 2018 року

Традиції витинання на території України віднайдені ще у трипільців. Спочатку використовували шкіру, кераміку, предмети побуту, але згодом залишився тільки папір та ножиці, які передавалися з покоління в покоління. Тетяна Кияниця також віддає перевагу паперу та ножицям.

17 грудня художниця представила свої витинанки в галереї-барі 'It's not the Louvr Gallery Bar'.

На виставці можна познайомитися із роботами з двох серій — витинанки-фіранки та витинанки-картини. Перша серія має назву "Фантастичні звірі". Як з'ясувалося, Гаррі Поттер та Джоан Ролінг мають безпосереднє відношення до неї, адже саме вони надихнули майстриню. Та Тетяна пішла далі — вирішила дослідити наявність фантастичних звірів в українському фольклорі. Тож знайомтеся з Залізопузом та його браттями. 

Друга частина робіт — це серія дівчат-берегинь. Кожна "береже" народжених саме в її місяць. Роботи не такі масштабні, як "звірі", адже ними прикрашають не вікна, а стіни. Для підсилення майстриня використовує срібний та золотий фони. Ефектний монохром створює святковий настрій. 

 

Побачити фантастичних звірів та знайти свою берегиню можна до Нового Року у 'It's not the Louvr Gallery Bar' (вул. Липинського, 4).

Читайте також: