«Голландський» вітряк у Пустовітах відновлено

Автор статті: Maryana - 23 листопада 2017 року

У селі Пустовіти на Київщині відновив роботу «голландський» вітряк Кузьми Дриги. Млин знову може виготовляти борошно від енергії вітру.

«Голландський» вітряк у Пустовітах відновлено, фото-1

Історія вітряка доволі незвична: на початку 20 ст. сільський умілець, підприємець Кузьма Дрига задумав збудувати на Київщині небачений раніше велетенський млин. Для цього він 2 роки вчився та наймитував у Франції, де опанував усі тонкощі процесу зведення млинів та виробництва борошна.

«Голландський» вітряк у Пустовітах відновлено, фото-2

«Голландський» вітряк у Пустовітах відновлено, фото-3

Повернувся Кузьма на батьківщину з французькими кресленнями та жорнами, останні можна побачити у вітряку й зараз. Млин був збудований у 1902-му році за так званим голландським типом — має форму конуса з округлою баштою. Він успішно пережив усі потрясіння 20 століття, проте останні десятиліття виготовляв борошно вже від електроенергії.

«Голландський» вітряк у Пустовітах відновлено, фото-4

«Голландський» вітряк у Пустовітах відновлено, фото-5

Аж поки місяць тому група волонтерів за фінансової підтримки місцевих спонсорів завершила відновлення оригінальної конструкції та запустила вітродвигун.

«Голландський» вітряк у Пустовітах відновлено, фото-6

Тепер велетень-вітряк чекає усіх охочих познайомитись із автентичним процесом виробництва борошна.

«Голландський» вітряк у Пустовітах відновлено, фото-7

«Голландський» вітряк у Пустовітах відновлено, фото-8

Мені вдалось відвідати оновлений млин у екскурсійному турі «Жовтого Ікаруса». Жовтий Ікарус один із символів минулої епохи, славетний угорський автобус. Однойменна туристична організація названа так на честь канівського екскурсійного ретро-автобуса, який відреставрував 3 роки тому канівчанин-ентузіаст Тарас Стрипко і зараз використовує його для мандрівок регіоном.

«Голландський» вітряк у Пустовітах відновлено, фото-9

 

Текст, фото: Олександр Мальон

Читайте також: